Imádom sütni ezt a gyerkőcök kedvencét, mert percek alatt összedobható, megmentem vele a kívül barnuló, de belül még tökéletes banánokat, amely mellé olyan magot és aszalt gyümölcsöt dobok, amit éppen otthon találok. Ebbe a receptbe most dió, aszalt szilva és mazsola került, de nagyon jól áll neki a mogyoró, aszalt áfonya, mák sőt az étcsoki is. A kókusztól pedig szinte megbolondul ez a rettenetesen egyszerű süti. Különleges erénye, hogy napokig is túléli az uzsonnásdobozban a hánykolódást. Egy energiabomba annak minden pozitív érdemével. Egyszerű és összetett szénhidrátokban is gazdag, így kiválóan alkalmas a kiürült glikogénraktárak újratöltésére, ami intenzív mozgás után elengedhetetlen. Szinte mindegyik összetevője a nagyon jó természetes magnézium források közé tartozik, és ennek az idegeink és az izmaink örülnek a legjobban. A rostbevitelünk miatt sem kell aggódnunk már aznap, és az olajos magvakból kiváló telítettlen zsírsavakat is viszünk be. Továbbá itt hívnám fel a figyelmet, hogy az aszalt szilva és a mazsola az antioxidáns kapacitást jelző ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) skála élén van! A sokat emlegetett antioxidánsok az elaszabadult szabadgyökök megkötése által nemcsak csökkentik a számtalan civilizációs betegség (daganatok, krónikus gyulladás, szív- és idegrendszeri betegségek) kialakulását, de még az öregedési folyamatainkat is lassíthatják. Kell több, nem mond ez eleget?
Hozzávalók 14 darabhoz:
3 db érett banán
1 bögre finomszemű zabpehely ( kb. 70 g)
3 evőkanál durvára tört dió
2 evőkanál mazsola
1 evőkanál darabolt aszalt szilva
1 evőkanál kókusz
Elkészítés:
A banánt összetörjük, a hozzávalókat összkeverjük.
Sütőpapíron elrendezve 180 C fokon 20 percig sütjük.
